Kamu çalışanlarına sefalet zammını kabul etmiyoruz

Kamu görevlileri 7. Dönem toplu sözleşme görüşmeleri, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ücret artışlarını enflasyonun nedeni olarak göstererek %14 zam oranında diretmesi nedeniyle tıkandı.

Kamu Çalışanları, görevlerini sürdürmek ve ailelerine karşı sorumluluklarını yerine getirme için zorunlu ihtiyaçlarını sağlayacak asgari seviyede ücret talep ediyor.

Hükümetin resmen ilan ettiği 2024 başı enflasyon tahmini %58’in açık ara altındaki sefalet ücreti dayatmasını kabul etmiyoruz.
Sağlıktan eğitime, maliyeden adliyeye, enerjiden ulaştırmaya, kültürden diyanete, tüm iş kollarında emeklilerimizle birlikte 6 milyon kamu görevlisinin başta sendikalar olmak üzere tüm örgütlerini kol kola omuz omuza önümüze koyulan sefalet zammını yırtıp atarak ortak geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Kamu sağlık çalışanlarının örgütlü olduğu 21 sendika ve federasyonun oluşturduğu ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Mücadele’ gücü SABİM’i birleştirici sorumluluk, irade ve disiplinini tüm Kamu Görevlisi Örgütlerini kapsayacak şekilde genişletmeye çağırıyoruz.
Kamu çalışanlarına teklif edilen sefalet zammını kabul etmiyoruz. Etmeyeceğiz

Yaşasın tüm kamu çalışanlarının örgütlü ortak mücadelesi