Koronavirüs salgınına karşı tüm imkan ve kabiliyetimizle görevimizin başındayız

Türkiye Cumhuriyeti Koronavirüs salgınını yenebilecek tüm imkanlara sahiptir. Gerek gelişmiş sağlık sistemimiz, gerekse çalışılamayacak karantina sürelerinde gelişmiş ve kapsayıcı sosyal güvenlik (SGK) sistemi ile mali desteği kesintisiz sürdürebilecek kaynakları vardır.
Sağlık Bakanlığımız, Kamu – Özel Sağlık ve Sosyal Güvenlik Kurumlarının tüm kaynaklarını seferber etme imkan ve gücünü kullanmaktadır.
Cumhuriyetimizin yüz yıllık kamu sağlığını koruma birikiminini 21. yüzyılın teknik ve ekonomik olanakları ile birleştirerek;
Başta hekimlerimiz olmak üzere bir milyon sağlık çalışanını seferber ederek; Koronavirüs salgın tehdidini yöneteceğimize güveniyoruz.
Milletimizin, Sağlık Bakanlığımızın Bilim Kurulu rehberliğinde yürüttüğü Koronavirüs mücadelesine güvenmesi, yayınlanan uyarıları dikkatle takip etmesi, Sağlık Bakanlığı dışında hiçbir kaynağa itibar etmemesi ve Türk Milletine yaraşır bir disiplinle uygulaması başarının anahtarıdır.
Koronavirüs salgınına karşı, Kamu Sağlığı Stratejisi kılavuzluğunda başarılı olacağımızın bilincin ile, Türkiye Cumhuriyeti’nin yürüttüğü mücadelede bütün imkan ve kabiliyetimizle görevimizin başındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir