İstanbullu Hekimlere Açık Çağrı

Sevgili İstanbullu Hekimler,

Kişiler durumlarını değerlendirirken, kendileri hakkında şöyle bir tespitte bulunabilirler: “Hiç mesafe alamadık; ama çok çalıştık, çok çabaladık. Görevimizi yaptık, hem de çok iyi yaptık”.

Bu bir çeşit itiraf olur; rahatlatabilir, insanı.

Ancak bunu söyleyen, görev süresi dolan bir yönetimse ya da yöneticilerse, “Her şey kötüye gidiyor olsa da, oylarınızı yine bize verin, bizi seçin” diyemez. Dese de onları bu göreve getirenler artık ikna olmazlar, olmamalıdır.

Ve zamanı gelince yeni seçeneklere yönelirler.

Sevgili İstanbullu Hekimler,

İşte o zaman geldi: 15 Nisan’daki seçimde, yalnız İstanbul Tabip Odası’nı yönetecek hekimleri değil; aynı zamanda, yenilenecek TTB Merkez Konseyi seçiminde, İstanbul Tabip Odası adına oy kullanacak delegeleri de seçeceksiniz.

Cumhuriyetçi Hekimler olarak, İstanbul Tabip Odası’nı yönetmeye talibiz. Programımızı açıkladık, adaylarımızı açıkladık. Bunları biliyorsunuz.

Umuyor ve diliyoruz ki, adil bir yarış olsun.

Seçime, İstanbul Tabip Odası tarihinde görülmemiş çok yüksek bir katılım olsun!

Bu arada her seçimde hedef şaşırtmayı âdet haline getirenler olmuştur. Yine şöyle geçersiz bir olasılık kulağınıza gelebilir: Aman ha! Üçüncü grup seçimi kazanabilir. Oylarınızı bizde birleştirmezseniz aradan sıyrılacaklar; Oda elden gidecek!

Sevgili İstanbullu Hekimler,

Aslında üçüncü grubun seçimi kazanma şansı hiç yoktur. Bunu çok denemişlerdir. Aldıkları azami oy sayısı bellidir. Zaten emirleri altında kabul ettikleri hekimlerin çoğu da, sizin bizim gibi basiretli, aklıselim sahibi meslektaşlardır. Kendileri de bilirler ki, emirle kimse kimseye oy verdiremez. Bu geçersiz olasılığı yayarak hekimleri istismar etmek isteyenler varsa, artık kimseyi kandıramayacaklardır.

Geri bildirimlerinizden anlıyoruz ki, kalplerinizde iktidar olduk. Yoklamalar onu gösteriyor.

Ama bunun Pazar günkü seçimde perçinlenmesi gerekiyor. Oya dönüşmesi gerekiyor.

Unutmayınız ki, 15 Nisan’ın İstanbullu hekimler için bir dönüm noktası olması, sizin ellerinizdedir.

Bu Pazar günü mutlaka ama mutlaka seçime gelmenizi ve tercihinizi Cumhuriyetçi Hekimler’den yana kullanmanızı bekliyoruz.

Size, Birlik, Mücadele, Müzakere ve Başarı sözü veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir