İTO HDP’yi meşrulaştırma aracı olamaz

20 Kasım 2016 pazar günü Kartal’da değişik gerekçeler öne sürülmesine rağmen asıl amacı PKK’nın siyasi temsilcisi HDP’yi meşrulaştırmaya dönük bir miting tertip edilmiştir. Mitingin baş organizatörü de HDP’dir.

Taşınan bayrak ve flamalara bakıldığında bile bir HDP mitingi görüntüsündedir. Mitingde ağırlıklı olarak Öcalan ve PKK lehine sloganlar atılmış, bunlardan “Kürdistan Faşizme Mezar Olacak” sloganı öne çıkanlardandır. Bu slogan yaklaşık iki hafta kadar önce de AB Büyükelçilerinin tam kadro katıldığı HDP grup toplantısında da birlikte atılmıştı. Herkes biliyor ki bu sloganda kastedilen “faşizm” Türk Ordusu ve Polisinin bölgede yürüttüğü operasyonlardır.

İstanbul Tabip Odası ve TTB yöneticileri 20 Kasım Kartal mitingine katılmakla gaflet içinde olduklarını bir kez daha göstermişlerdir.

Suçlarının büyüklüğünü bildiklerinden, mitinge hekimlerden gizlenerek, hiçbir duyuru yapmadan katılmışlardır. Çok az sayıdaki katılım da, hekimlerden ve milletimizden iyice koptuklarını ve yabancılaştıklarını göstermektedir. Bu haldeki bir zihniyetin yönetimindeki bir meslek odası ile hekim sorunlarını çözme noktasında bir mesafe almanın imkansızlığı ortadadır.

Biz Cumhuriyetçi Hekimler olarak İTO ve TTB yöneticilerini bu fiilleri nedeniyle kınıyoruz.
Kökleri Tıbbiyeli Hikmet’ler, Refik Saydam’lar, Tevfik Sağlam’lar, Nusret Fişek’lere dayanan Tabip Odalarımızı, yeniden, bütün hekimleri kucaklayan, Cumhuriyet’in örgütleri haline getirmek için tüm meslektaşlarımızı CUMHURİYETÇİ HEKİMLER grubunda birleşmeye ve mücadeleye çağırıyoruz.
Fedakar Meslektaşlarımıza ve Milletimize saygıyla duyururuz. 21 Kasım 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir