1919 yılı Mayıs’ının 19’ncu günü Samsun’a çıktık

Mustafa Kemal Atatürk Büyük Nutkuna, bu büyük Karar’ın ifadesiyle başlar. 19 Mayıs, emperyalist devletlerin Osmanlı İmparatorluğunu paylaşmalarına, Anadoluyu işgal etmelerine başkaldırının, Türk Kurtuluş Savaşının başladığı gündür. Bugün ulusal mücadelemizin 100. yılındayız. Kutlu olsun!

Dünyaya hükmetmek isteyen yayılmacı devletlerin siyasi emelleri, dün olduğu kadar bugün de bağımsızlığımızı ve bütünlüğümüzü tehdit etmektedir. Ülkemizin içinden geçtiği süreçleri değerlendirdiğimizde, bu tehdidin her zamankinden daha yakın olduğunu görüyoruz.

Türk Ulusunun, birlik içinde emperyalist güçlere karşı sürdürdüğü mücadelede, Milletimizin vatansever birer ferdi olarak biz Cumhuriyetçi Hekimler, üzerimize düşen görevi, her türlü engeli aşarak yerine getirmenin azim ve kararlılığı içindeyiz.

“Atinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi” doğan Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının, Türk Kurtuluş Savaşının başlangıcının 100. yılı kutlu olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir