Mehmetçiğin Silah Arkadaşı Sıhhiye Sınıfı Genelkurmay’a bağlı GATA’da yetişir

Türkiye Cumhuriyeti, ABD-Atlantik teslimiyeti sonucu komşuları ile kavgalı, bölünme noktasına gelmişken, artık komşuları ile işbirliği halinde; ABD’ye ve piyonlarına karşı silah kullanarak vatan bütünlüğünü koruma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiştir. Ordumuz yurtiçi ve yurtdışında kahramanca, şehitler vererek, büyük başarılar kazanarak VATAN SAVAŞI vermektedir. Ordumuz bu süreçte artık gözbebeğimizdir.

ORDUMUZ SIHHİYESİZ BIRAKILMIŞTIR
15 Temmuz darbe girişimi sonrası, gözbebeğimiz Ordumuzun savaşma yeteneğine darbe vuran anlaşılmaz uygulamalar başlatılmıştır. Bu kararları alanların, Türkiye’yi bölünmenin eşiğine getiren geçmişin Atlantikçi politikalarından tam olarak kurtulamadığı anlaşılmaktadır.
Ani gece kararnamesi ile GATA ve Askeri hastaneler kapatılmış; Askeri Hekim ve Hemşireler sivil hastanelerde görevlendirilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu ve adaylarının, görevlere uygun sağlık yeteneklerini tespit eden, asker hastanesi sağlık kurullarının görevine son verilmiştir. Cephelerde savaş halindeki Ordumuz Sıhhiyesiz bırakılmıştır.

ASKERİ SAĞLIK TEŞKİLATI TSK’NIN SAVAŞ GÜCÜDÜR
Güçlü orduların özellik gösterdiği için ihtiyaçlarına göre şekillenmiş askeri sağlık sistemleri vardır; Dünyanın en eski ve en tecrübeli ordusu olarak Türk Ordusu’nun askeri sıhhiye teşkilatı, savaşlarda sınanmış güçlü bir geleneğe dayanmaktadır. Sıhhiye sınıfının eğitimi yüz elli yıldır Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yapılmaktadır.
Askeri harekâtın ihtiyacı ve özel koşullarında, karada, denizde, havada; her zaman ve her yerde görev yapmak üzere yetiştirilmiş, askeri hekim, hemşire ve diğer sıhhiye personeli Mehmetçiğin omuz omuza savaştığı silah arkadaşlarıdır.

MEHMETÇİK VATAN SAVAŞINDA SIHHİYESİZ BIRAKILAMAZ
Mehmetçik cesaretle ateş hattına hamle yaparken, askeri sıhhiye teşkilatının ölümle yaşam arasında fark yaratan gücüne güvenir. Yaralandığında ilk bakımını yapacak sıhhiyenin; savaş alanından hızla tahliyesini sağlayan özel organizasyonun; cephe ve cephe gerisi koşullarında eğitilmiş, aynı zamanda silah arkadaşı olan hekim ve sıhhiye gücünün varlığı, Mehmetçiğin VATAN SAVAŞI azim ve kararlılığını güçlendirir.

GATA GENELKURMAYA DEVREDİLSİN
Askeri Sağlık Teşkilatının Gücü Eğitim ve Harekât Birliğidir. Askeri Sıhhi Hizmetler ve Sıhhiye Sınıfı eğitimi, TSK’nın bütünlüğü içinde yer almalı; GATA Genelkurmay Başkanlığı’na bağlanmalıdır.

ASKERİ SAĞLIK SİSTEMİ VATAN SAVAŞI İHTİYAÇLARINA GÖRE YENİDEN YAPILANDIRILSIN
FETÖ yapılanması sürecinde GATA, TSK’nin Sıhhiye görevini sağlayamayacak duruma getirilmiştir. Yüzlerce askeri hekim ve hemşire TSK’den ayrılmak zorunda bırakılmış; Ergenekon ve Balyoz kumpasları ile Ordu’dan uzaklaştırılmıştır. GATA’nın Eğitim, Hizmet ve Araştırma alanlarındaki görev tanımları ve uygulamaları, Türk ordusunun Vatan savunması stratejisinden kopmuştur.
Askeri Sıhhiye hizmetleri, 60 yıllık ‘NATO konseptine’ göre değil, Türk Ordusu’nun “Vatan Savunması Stratejisi’nin” ihtiyaçlarına göre yeniden yapılandırılmalıdır.

BİZ CUMHURİYETÇİ HEKİMLER OLARAK,
Gözbebeğimiz Ordumuzun sıhhiyesinin derhal kendisine iadesini istiyoruz. Bu hem Tıbbi hem de Milli bir görevdir.
GATA GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA İADE EDİLİP,
TÜRK ORDUSU’NUN, SİLAH ARKADAŞLIĞINA DAYANAN, GÜVENİLİR VE ETKİN
ASKERİ SAĞLIK SİSTEMİNE KAVUŞMASININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.
Bu Tıbbi ve Milli görev gerçekleşene kadar, her Cumartesi 13.30’da Beşiktaş Meydanda
Hükümete bu çağrımızı yineleyeceğiz.

TÜRKİYE VATAN SAVAŞINDA
MEHMETÇİĞİ SAVAŞTA SIHHİYESİZ BIRAKMA
GATA SIHHİYENİN OCAĞIDIR
GATA ORDUYA DEVREDİLSİN

25.11.2017 Beşiktaş Atatürk Anıtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir