Türk Hekimleri FETÖ ve PKK’ya kalkan olmayacak

Mahkemelerde ya da hapishanelerde hesap verenler esas olarak FETÖ ve PKK mensuplarıdır ya da ilişkisi bulunanlardır. Her iki terör örgütünün işlemiş olduğu suçlara katılanların yargılanmaları ve suçu kanıtlananların cezalandırılmaları yerindedir ve Adalet’in gereğidir.

Mevcut TTB yönetimi 15 Temmuz 2016 ABD-FETÖ darbe girişiminin hemen ertesinde Eylül 2016’dan itibaren ‘100.000 kamu çalışanının haksız ve hukuksuz işten atıldığını, bunların bir kısmının da tutuklandığı’ iddialarını, açıklamalarında dile getirmeye başladılar.

Cumhuriyetçi Hekimler olarak bu açıklamaların AKP’ye muhalefet görüntüsü altında emperyalizm destekli bölücülere ve hainlere sahip çıkmak olduğunu belirttik, TTB yönetimini uyardık ve TTB Başkanını istifaya davet ettik.

Bugüne kadar sadece açıklama düzeyinde kalan bu tutumun, bir Siyasi Parti Genel Başkanı’nın benzer taleplerle başlattığı ‘Adalet’ yürüyüşü ile eylemli olarak hapisteki FETÖ ve PKK unsurlarının tahliyesi için zemin yaratma ve dış müdahalelere ortam hazırlama girişimine dönüştüğünü görmekteyiz.

Cumhuriyetçi Hekimler olarak Türk Hekimlerinin bu girişime alet edilmek istenmesini asla onaylamıyoruz. Bu girişim, ne sağlık emekçilerine ve hizmetlerine, ne Milletin Birliği’ne, ne de iç barışa faydası olmayacaktır.

Yöneticilik görevlerinde, binlerce meslektaşımıza terör uygulayan FETÖ mensuplarının, iktidar partisi düzeyinde yer yer korundukları bir ortamda, Cumhuriyet yargısının, suç teşkil eden eylemi esas alan, özenli tutumu, büyük önem arz etmektedir. Cumhuriyet Hukuku’na dayanan özenli ve kararlı yargılama, Adaletin tecellisi, Milletimizin birliği ve Vatanımızın bütünlüğü için hayati önemdedir.

Cumhuriyetin Adaletine, Gücüne ve Kapsayıcılığına güvenimiz tamdır. 25 Haziran 2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir